Pallokarhut toivottaa Hyvää Uutta Vuotta 2019!
1.1.2019 20:42 Uutiset / Pääsivusto

Pallokarhut toivottaa Hyvää Uutta Vuotta 2019!

Pallokarhut kiittävät kaikkia pelaajia, taustajoukkoja ja muita toiminnan mahdollistaneita huippuvuodesta 2018! Tästä on hyvä jatkaa kohti kesää 2019!

Jokaisessa joukkueessa ja ryhmässä on tilaa uusille pelaajille taitotasosta riippumatta! Tutustu joukkueiden ja ryhmien toimintaan joukkuesivuilla. Myös harjoituksissa voi käydä kokeilemassa, josko orastava into saisi tulta alleen. Otathan tällöin yhteyttä joukkueiden yhteyshenkilöihin tai valmennusvastaavaan (antti.m.kiviniemi@gmail.com).

Joukkueyhteydet:

T-05-07: Marja Kärkkäinen marja.karkkainen@oulu.fi, Eliisa Lehtosaari eliisa.lehtosaari@gmail.com

T-08-09: Anu Mäkiniemi anu.makiniemi@gmail.com

T-10-11: Katariina Lepistö lepistonkatariina@gmail.com

P-07 Musta (kilpa): Sami Tuohimaa tuohimaasami@gmail.com, Riitta Äijälä serijajami@gmail.com

P-06-08: Janne Kuustie kuustie.janne@gmail.com

P-10: Pasi Ojantakanen pasi.ojantakanen@dnainternet.net

P-11: Merja Eskola merja.eskola@jurvelin.fi

PT-12-13: Sirpa Pekkanen sirpa.pekkanen@gmail.com

P-14/T-13-14: Antti Kiviniemi antti.m.kiviniemi@gmail.com

Miehet harraste: Antti Kiviniemi antti.m.kiviniemi@gmail.com

Limingan Pallokarhut on Limingan ja sen lähialueen lasten ja nuorten jalkapalloon erikoistunut urheiluseura, joka toimii Limingan Kiekko ry:n alaisuudessa. Pallokarhut ovat Pohjois-Suomen nopeimmin kasvavia jalkapalloseuroja. Pallokarhujen tavoitteena on tarjota mahdollisimman laadukasta urheilutoimintaa turvallisessa ja innostavassa ympäristössä paikallisesti. Jokaisella toimintaan osallistuvalla pelaajalla on mahdollisuus saavuttaa oma huippunsa – on tavoitteeksi muodostumassa sitten menestyminen urheilijana, liikunnallinen elämäntapa tai yhdessä kasvaminen ystävien kanssa. Pallokarhujen valmennuslinjaan voi tutustua täällä. Tervetuloa mukaan!


   
Lisää uutisia
Limingan Kiekko
«  Tammikuu   »
Kategoriat