Jääkiekkojaoksen kauden päätösjuhlaa vietettiin 17.5.
23.5.2018 7:11 Uutiset / Pääsivusto

Kauden palkitut seuratyöntekijät ja seuran paras pelaaja

Jääkiekkojaoksen kauden 2017-2018 päättäjäisiä juhlittiin Tupoksen alakoulun salissa torstaina 17.5. Vaikka kesälajit jo pyörivät usealla juniorilla, saatiin paikalle runsaslukuinen osanotto niin kiekkokoululaisia, junioreita, senioreita sekä vanhempia ja toimihenkilöitä. Päättäjäisissä muisteltiin kauden onnistumisia ja voitettuja vastoinkäymisiä sekä tietenkin palkittiin vuoden onnistujia.

Seuratyötä tekevistä palkittiin kuluneelta kaudelta seuraavat henkilöt
Vuoden Juniorivalmentaja: Pekka Huttunen
Vuoden Joukkueenjohtaja: Janne Pesonen
Vuoden Seuratyöntekijä: Veli-Matti Puusaari

Seuran parhaana pelaajana palkittiin edustusjoukkueen maalivahti Hannu Halonen


   
Lisää uutisia
Jääkiekko
«  Syyskuu   »
Kategoriat