Kauden päätöstilaisuudessa palkittiin kauden 2016-2017 onnistujia
9.5.2017 8:19 Uutiset / Pääsivusto

Päätöstilaisuudessa palkittiin kauden 2016-2017 onnistujia.

Limingan Kiekon Jääkiekkokauden päätöstilaisuudessa palkittiin kauden 2016-2017 onnistujia.

Limingan Kiekon Vuoden valmentajapalkinnon pokkasi hyvästä juniorityöstä G-junioreiden Vastuuvalmentaja Kari Päivärinta. Vuoden Joukkueenjohtajapalkinto ojennettiin D-ikäluokan pitkäaikaiselle joukkueenjohtajalle Pasi Haapalaiselle ja Vuoden Seuratyöntekijäpalkinto seuran kehittämiseksi tehdystä työstä Mari Vaaraniemelle.

Kaudella 2016-2017 Limingan Kiekoa edusti 10-joukkuetta.


Nuorin ikäluokka G-juniorit olivat ensikertaa palkittavina seuran päätöstilaisuudessa. Seura palkitsi jokaisen pelaajan henkilökohtaisella palkinnolla sekä jokaisesta joukkueesta kolme erityismaininnalla pelannutta pelaajaa.


Limingan Kiekon parhaana pelaajana palkittiin Edustusjoukkkueen Juuso Vimpari.


   
Lisää uutisia
Jääkiekko
«  Huhtikuu   »
Kategoriat